İnsanlar nefisleri olan ve nefisleriyle sürekli mücadele halinde olan varlıklardır. Çoğu insan dışında nefislerimizle olan mücadelemizde uğrunda mücadele ettiğimiz olgular karşısında mağlup oluruz. İşte aldatmakta insanın fıtratında vardır.

Ancak öyle insanlarla karşılaşırızki hayatımızın her noktasında bu kadarınada pes dedirtecek cinsten olaylara şahit oluruz. Düşünün ki bir şeyin uzmanlık alanında ihtisas sahibi olmamız ya o şeyle ilgili aşırıderecede bir hayat tecrübesisyle mümkündür ya da okulunu üniversitesini bitirmemiz gereklidir. Bu bahsettiğimiz ve yalan dolanlarıyla bizleri şaşırtan insanları görünce deriz bu insanlar bu kadar dolambaçlı işleri nasıl oluyorda böyle ustalıkla beceriyorlar?

Arkadaşım yalanın dolanın aldatmanın bir okulu yoktur. İnsanlar hayatları boyunca edindikleri tecrübeler
sonucunda bu nirvana denilecek kadar ileri seviyeli aldatan sahtekar insanlara dönüşüyorlar. Ailede alınan temelde bir nevi aslında okul sayıldığına göre yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan ikileminde olduğu gibi, aile okulsa aldatmanın temeli çocuğun ailesinden gördüğü birikimlere dayanıyorsa aldatmanın okulu vardır diyebilir miyiz problemi kafalarımızda soru işareti olarak kalıyor.

geveze bizimmekan trsohbet mynet sohbet